Położna przez proces umierania: historie o uzdrowieniu i trudnych wyborach pod koniec życia ad

Niemal widać krople potu na jej czole. Później mówi: Mam nadzieję, że nie będę musiała przez to jeszcze raz przechodzić , mimo że jest całkowicie jasne, że jakkolwiek było to dla niej trudne, było to słuszne. Kontrast między przypadkami Julesa, który poprosił o wycofanie respiratora, a Diane, która zażądała recepty na śmiertelny narkotyk i została zmuszona do samodzielnego zabrania jej bez bezpośredniej pomocy dr. Quill lub jej rodziny, jest bardzo kontrastem, o którym mowa w sprawie Drugiego Sądu Apelacyjnego w sprawie Vacco v. Quill, w której doktor Quill jest dyrektorem. Vacco v. Quill, wraz z sprawą Ninth Circuit w sprawie Compassion in Dying, Washington przeciwko Glucksberg, to dwa przypadki samobójstwa popełnionego przez lekarza obecnie przed Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych. Argument uznany przez Drugi Sąd Okręgowy za przekonywujący jest taki, że jest to odmowa jednakowej ochrony, jeśli pacjenci tacy jak Jules mogą zgodnie z prawem angażować się w planowanie swojej śmierci, przy bezpośredniej pomocy swoich lekarzy i otwartym wsparciu ich rodzin, podczas gdy pacjenci tacy jak Diane nie mogą zrób to, ponieważ nie otrzymują one leczenia podtrzymującego życie, które można przerwać. Położna poprzez proces umierania pozwala nam zobaczyć bezpośrednio, ze szczegółowym opisem sytuacji medycznej, co sprawia, że argument równej ochrony w Vacco v. Quill jest tak przekonujący.
Nie wszyscy pacjenci opisani w tej książce decydują się na śmierć. Niektórzy, którzy są tak wyraźnie w drzwiach śmierci, jak inni decydują się żyć tak długo, jak mogą, również dzięki aktywnej pomocy i pomocy swoich lekarzy. Ich przypadki stanowią kolejny punkt centralny dla toczącej się dyskusji o problemach końca życia: nie wszyscy pacjenci w podobnych okolicznościach dokonają takich samych wyborów dotyczących czasu i śmierci, a lekarze nie powinni oczekiwać ani wymagać, by powinni.
Najbardziej fascynujące dla publiczności medycznej jest złożoność tych portretów lekarzy pomagających pacjentom w umieraniu. Idealne i opisowe cechy, ściśle splecione, sprawiają, że portrety są żywe. Quill przedstawia idealnego lekarza jako rodzaj położnej, która może pomóc pacjentowi przejść od życia do śmierci, co jest rozumiane jako analogiczne do tego, w jaki sposób pomoc kobietom, które dostarczają dziecko ułatwia przejście do życia poza macicą: umiera, jak narodziny, jest naturalnym procesem, ale ten pełen współczucia, fachowy lekarz może znacznie lepiej. Opieka hospicyjna od dawna uznaje tę kwestię, ale perspektywa bardziej bezpośredniej pomocy lekarza w samobójstwie również ją podnosi. Kiedy ich pacjenci proszą ich o pomoc w umieraniu, ci idealni lekarze nie wzdrygają się, ani nie minimalizują ani nie ignorują próśb swoich pacjentów; traktują one pomoc pacjentowi w poszukiwaniu humanitarnej i godnej śmierci jako prawdziwy przywilej , a nie zagrożenie, którego należy unikać. Co najważniejsze, Quill zwraca uwagę, że lekarze nie zakładają, że wszystkie prośby o pomoc w umieraniu wynikają z bólu, nierozpoznanej depresji lub jakiejś wady charakteru.
Dopełniając tego idealistycznego obrazu lekarza, narracje Quill są realistycznie postrzegane na wiele sposobów, w których pomoc pacjentom w umieraniu może być trudna dla lekarzy
[przypisy: bikalutamid, monoderma, bimatoprost ]
[hasła pokrewne: grudki chłonne w gardle, grudki perliste usuwanie, gruźliczak ]